içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

RESİTAL...

Birçok kişinin ilk 11 de ne işi var dediği Rossinin golüyle başladı maç.. Geçen sezonda Alanya'da ki 7 gollü son maçta da ilk golü atmış 3 de asist yapmıştı yani bir nevi Alanyaspor maçlarının tescilli yıldızı sayılırdı..Aslında Farioli Jesusun taktik şifresini çözmüş yedikleri ikinci gole dek 2 önemli pozisyonla ders verir gibi tehlikeli pozisyonlar bulmuştu Fenerbahçe kalesinde ancak terse atılan isabetli uzun paslarda Rennes takımını yeteri kadar izlememiş olan Alanyalı futbolcular biraz da kalite farkı  olunca golü bulamadılar zaten yenen 2. golden sonra da oyun içi etkinlikleri de kalmadı pek..

Peres in sakatlığında Serdar Aziz de ağrılarını bahane ederek kadroya girmeyince yedek de stopersiz bir maç kadrosu ile sahaya çıkmıştı sarı lacivertli ekip..

Yeri gelmişken yıllardır futbol takip ederim Gökhan Zan ve Serdar Aziz gibi futbolculara çok az denk geldim takımlarını en önemli haftalarda yalnız bırakırken camialarda hedefler kaybolunca eksiksiz tüm haftalarda oynar hatta sezonun 11 ine falan seçilirler..

Şahsen bu tür futbolculara güvenip yola çıkan yolda kalır benden uyarması..

İlk yarıda kaçan penaltıya rağmen  atılan 3 gol aslında rahatlıkla iki katına da ulaşabilirdi.

Çünkü gerek Alanyaspor defansında ki Fatih Furkan tandeminde ki uyumsuzluk gerekse sakatlıktan yeni çıkan Efecan'ın formsuzluğu Alanyasporu negatif etkiledi..

İkinci yarıda ise oyunda farklı bir Fenerbahçe vardı..

Daha istekli hırslı ve top kontrolünde daha dominant oynayan Sarı lacivertli takım 2 gol daha bularak farka gitti

Maçın genel görüntüsüne bakacak olursak 6 gollü Kasımpaşa maçından 1 gol eksik atmış olmasına rağmen Fenerbahçe bu sezonun en iyi futbolunu sergiledi.

Dosta güven Rakiplere korku saldı.

Bitmesini istemediğiniz türden maçlardan biri oldu çünkü 5 farka rağmen atak sürekliliğinden taviz vermeyen bir oyun stadda ve ekran başındaki Fenerbahçelileri mest etti diyebilirim..

Ben Szalai Arao ikilisini çok beğendim elbette atılan 2.golde ki Arao-Gustavo uyumu da takdire şayandı..

Maçın golü ise Portekizli orta saha dinamosu Crespodan geldi..

Gol atmış olmasına rağmen Valencia ve Pedro ise vasatın altında kaldılar..

Tahminimce 6 maçta ulaşılan +14 lük averaj son yılların en yüksek rakamıdır 

Fenerbahçe taraftarının arzuladığı koşan saldıran gole doymayan takım bu sezon her maçta üzerine koyarak ilerliyor oyunlarını da geliştiriyorlar ki bence en önemli nokta örneğin ligde son iki maçta gol yemeden alınan iki galibiyet defansif kurgunun da oturmaya başladığını gösteriyor..

Ara ve sonrasında ki Beşiktaş derbisi 14 maçlık devrenin yol haritasını daha net gösterecek gibi..

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum