içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Dizi olurmuş...

 

Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan “Dokunma Hurdacının Kızı” filminin ön gösterimi vardı geçtiğimiz akşam Özdilek Park AVM’de.

Kral FM’in “Afrikalı Ali” lakaplı programcısı sevgili Ali Şentürk’ün, Serdar Erken ile birlikte yapımcılığını üstlendiği film, başına gelen trajediye rağmen hayata tutunmuş bir öğretmenin başarı hikayesini ve yaşadığı büyük travmayı beyazperdeye yansıtıyor. Film, aynı zamanda “çocuk istismarına” dikkat çekerek dünya çapındaki bu trajediyi gündeme taşıyor.

16 Eylül Cuma günü gösterime giren filmin yönetmen koltuğunda ise, birçok önemli filme imza atan Hakan Gürtop oturmuş. Yeşilçam’da babası Çetin Gürtop’tan el aldığı ve Atıf Yılmaz, Çetin İnan, Erol Batıbeki’nin tedrisatından geçerek edindiği yönetmenlik mesleğinin en güzel örneklerini vermeye devam eden sevgili dostum Hakan, “Dokunma Hurdacının Kızı” filminin senaryosuna yönetmenliğiyle de büyük katkı sağlamış ve tam anlamıyla yeteneğini konuşturmuş.

Türkiye'de ilk defa “çocuk istismarını” anlatan film olarak da sinemaseverlerin karşısına çıkan “Dokunma Hurdacının Kızı”nda, Afrikalı Ali ile birlikte Abidin Yerebakan, Fatma Yılmaz, Betül Şahin, Belma Mamati, Zeynep Doğan, Ayşe Doğan, Güray Yılmaz, Sami Çelik, Murat Emre Üstün, Oğuz Han, Burak Üstün, Gülsüm Baylık, Tamer Gül, Cenk Sarıkaya, Melih Kurtuluş gibi başarılı oyuncular kamera karşısına geçmiş. Ünlü şarkıcılar Ferhat Göçer ve Metin Şentürk ile Faruk Sofuoğlu ve Erkan Petekkaya’nın da konuk oyuncu olarak yer aldığı filmin senaryosu ise Hülya Kılıç, Erdal Babür'e ait. 

 

* * *

 

Ünlü radyocu Afrikalı Ali, filme konu olan yaşanmışlıkları dinlediğinde hem çok duygulandığını hem de bu gerçek hikâyeyi film yaparak dünya çapında kanayan bir yaraya parmak basmak istediğini belirterek, “Biz, bu üzücü olayı gerçek bir hayat hikayesinden uyarlayarak beyazperdeye aktarmaya çalıştık. Kesinlikle hikâyenin gerçek sahibi öğretmenimizin ismi açıklanmayacak, söz verdim. İsimler de gerçek hayattan çok farklı. Türkiye'de ilk kez çocuk istismarı konusunda bir film yaparak bu çok önemli konuya dikkat çekmek istedik” dedi.

Filmin senaryosunu okuyan tüm oyuncuların istisnasız bu projede yer almak istediğini de sözlerine ekleyen Afrikalı Ali, “Tüm oyuncularımız, maddi bir gelir beklemeden filmimizde yer aldılar. Biz bu filmi çekme amacımız çocuk istismarına dikkat çekmek ve tüm dünyada bu trajik olayların son bulmasına katkı sağlamak” diyerek filmde emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

* * *

Geçimini hurdacılıkla sağlayan fakir bir ailenin kızı olan ve ilçe kaymakamının desteğiyle okuyup başarılı bir öğretmen olan Hediye, içine kapanık ve travmaları olan bir kadındır. Kanser hastası öğrencisi Kader’in iyileşebilmesi için tek çarenin ilik naklidir ve uygun donör de Hediye öğretmendir. Ancak Hediye öğretmenin anılarıyla yüzleşme vakti gelmiştir.

Hani derler ya, “Hayatımı yazsam roman olur” diye!

İşte, “Dokunma Hurdacının Kızı” filmindeki öğretmen Hediye’nin hayatı da çok dokunaklı bir film olmuş!

Çok da güzel bir dizi olurmuş, vesselam!

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum