içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

ÖZGÜVEN KAZANIN!

Özgüveni eksik bir çok kişi kararsızdır, başkaları onlar yerine karar alır. Bu kararlar kişiyi çoğu zaman mutlu etmez. Kendileri bir iş yapsa bile mutlaka onay isterler.

Hata yapmaktan korktukları için düşündükleri şeyi yapmamayı seçerler. İnsiyatif almazlar.

Eleştiri gibi yorumlamaları kaldıramazlar, sürekli savunma durumundadırlar. Her şeyi yanlış anlama meyillidirler, üzüntü ve depresif hal için sebep ararlar.

Sürekli iç dünyalarında oldukları ve kendi kendilerine bir çok yorum yaptıkları için bu durum paranoya seviyesine varır.

Kötü bir ilişki içinde bile olsalar kimsenin onu kabul etmeyeceğini, sevmeyeceğini düşünerek ilişkiden çıkamaz. Ayrılmayı beceremez.

Bunun gibi bir çok örnek sıralayabiliriz. Bu özellikler sizde varsa kendinizi eleştirme zamanınız gelmiş demektir. Doğrulun, bilincinizin farkına varın ve arka planda işleyen bilinç dışı sürecinize müdehale edin. 


Zayıf yanlarınız yerine güçlü yanlarınıza odaklanın. Kötü ve olumsuz bir şey olduğunda sizinde üzülmeye hakkınız olduğunu unutmayın. Hiç bir zaman durumu değerlendirmeden sadece duygularınız ile hareket etmeyin. Asıl durumu ve olanı görmeye çalışın. Yaptığınız işler ve başarılarla gurur duyun. Unutmayın ki her insan kötü süreçlerden geçer, her insan utanır ve her insana zaman zaman iş yeri, çevre ve aile gibi ortamlarda baskı yapılır. Bu baskılar sizi yıldırmasın bunlardan kendinize dersler çıkarın ve yeni davranış modelinizi belirleyin. Sizin fikrinizde önemli paylaşın, korkmayın. Beklentileriniz gerçek hayatla örtüşsün. Tüm yükü siz almak zorunda değilsiniz biraz geriye çekilin kendiliğinden olaylar gelişecektir. Rahatlamak ve günlük stresi atmak için size uygun yöntemi geliştirin.
Gerekiyorsa bir profesyonelden yardım alın.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum